Historia komunikatora

Korzystając dziś powszechnie z ogólnie dostępnej możliwości komunikacji za pomocą komunikatorów internetowych mało kto zastanawia się nad tym, kto był jego twórcą i kiedy powstały. Dziś każdy przeciętny użytkownik nie może się obyć bez niego. Komunikator pozwala internautom w szybki, łatwy i bezpośredni sposób nawiązać kontakt z drugą osobą. A tym czasem pierwszy komunikator powstał jeszcze 1966 roku, kiedy to w Polsce chyba mało kto wiedział jak wygląda komputer, bo i większość szarych obywateli korzystała jeszcze z czarno-białych telewizorów. Nie mówiąc już o czymś takim jak Internet. Wizja tej formy komunikacji była pewnie w pojęciu przeciętnego Polaka dostępna jak dziś lot w kosmos.

Pierwszy komunikator został nazwany ICQ – I seek You – czyli „szukam cię”. Był dziełem czworga młodych ludzi. Widząc coraz większą popularność Internetu chcieli stworzyć narzędzie, dzięki któremu jego użytkownicy będą mogli się komunikować. Komunikator izraelskiej firmy Mirabilis był coraz bardziej popularny. ICQ do dziś wgrywa z konkurencją. Mimo że juz tyle lat istnieje wciąż idzie na przód i powstają jego nowe wersje.

Tagi:

Jeden komentarz do “Historia komunikatora”

 1. krzysiop napisał(a):

  Ciekawi mnie to:
  „ICQ do dziś wgrywa z konkurencją. Mimo że juz tyle lat istnieje wciąż idzie na przód i powstają jego nowe wersje.”

  ——————————-
  W * się pocałujcie- to najgorszy z protokołów, ma tylko 4 mln użytkowników na całym świecie, podkreślam całym świecie
  ——————————-
  Byle Gadu-Gadu jest lepsze, gdyż posiada 10mln użytkowników w Polsce!!!
  ——————————-
  ICQ Jabberowi/XMPP nie dorasta do pięt, ten ma liczbe użytkowników szacowaną na ok. 50mln na świecie a w Polsce 2,5-3mln

Komentuj