Komunikatory Internetowe

komunikatoryKomunikatory internetowe cieszą się obecnie wielką popularnością. Dzięki nim można się porozumieć ze znajomymi, porozmawiać, jest to bezpłatne i dostępne. Zazwyczaj przesyła się dzięki nim krótkie wiadomości tekstowe. Od tradycyjnej poczty mailowej różnią się tym, że pozwalają na zidentyfikowanie czy odbiorca jest aktywny czy też nie.

Dziś właściwie chyba nie ma osoby, która korzystając z Internetu nie korzystałby z któregoś z popularnych komunikatorów internetowych. Komunikatory internetowe, zwłaszcza te najbardziej znane to dziś również dla jego twórców potężne wpływy z reklam. Ogromna liczba osób korzystająca z nich oznacza przecież potencjalną liczę osób, do których reklama dotrze.

Komunikatory internetowe działają często w kooperacji z sieciami telefonii komórkowej oferując możliwość darmowego wysłania krótkiej wiadomości tekstowej na telefon odbiorcy. Komunikatory są jednak po trosze wypierane przez programy, dzięki którym można przy użyciu mikrofonu i kamery rozmawiać z drugą osobą, również całkiem bezpłatnie. Dla niektórych to jest właśnie bardziej atrakcyjny sposób komunikacji z drugim człowiekiem.